Czarni wygrali w Zawierciu

W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom pokonali na wyjeździe 3:1 Aluron Virtu CMC Zawiercie. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to piąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Radomianie w pierwszym secie prowadzili od początku do końca, triumfując ostatecznie „tylko” 25:23. Z kolei w drugiej partii to gospodarze dominowali na parkiecie, dość szybko doprowadzając do wyrównania.

Trzecia i czwarta odsłona to już jednak popis gry „Wojskowych”, a w szczególności Karola Butryna, który zagrał w ataku ze skutecznością 66%. Pozwoliło to naszej drużynie wygrać oba sety i niespodziewanie triumfować w całym meczu 3:1!

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (7 grudnia) o godz. 20:30.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)

Zawiercie: Waliński 13, Malinowski 17, Ferreira 13, Kania 3, Verhees 8, Masny 1, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Dosanjh, Gawryszewski 4, Ferens 1.

Czarni: Pajenk 6, Boruch 4, Protopsaltis 9, Vincić 2, Włodarczyk 17, Butryn 27, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Filip 1, Sander, Firszt.

MVP: Karol Butryn (Czarni).