Czarni wypunktowali Łuczniczkę

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom pokonali w przed świątecznym spotkaniu Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Tylko w pierwszym secie bydgoszczanie toczyli wyrównaną walkę, kolejne trzy sety to już popis umiejętności podopiecznych Roberta Prygla. MVP meczu wybrany został Jakub Ziobrowski.

Dla obu ekip był to mecz za sześć punktów, ponieważ „Wojskowi”, aby nie stracić kontaktu z czołową ósemka musieli to spotkanie wygrać. Bydgoszczanie z kolei do tej pory zwyciężyli w trzech pojedynkach i aby wydostać się z 14. miejsca w tabeli również potrzebowali zwycięstwa.

Lepiej spotkanie rozpoczęli podopieczni Jakuba Bednaruka. Drużyna borykająca się z falą kontuzji, wyszła na parkiet bardzo zdeterminowana i pierwszą partię rozstrzygnęła na swoim korzyść, wygrywając 23:25.

Druga partia to już zupełnie inna gra Cerradu Czarnych. Radomianie zaczęli lepiej spisywać się w ataku, a i zagrywki „Wojskowych” zaczęły sprawiać coraz więcej problemów ekipie z Bydgoszczy, czego konsekwencją był wynik na tablicy na koniec seta 25:15.

W kolejnych dwóch setach radomianie podtrzymywali poziom prezentowany w drugim secie i wygrali te starcia, odpowiednio 25:16 oraz 25:14. Było  to szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Teraz przed Wojskowymi świąteczna przerwa. Do treningów siatkarze wrócą 26 grudnia, a cztery dni później zagrają derbowy pojedynek. Przeciwnikiem będzie na wyjeździe ONICO Warszawa.

Cerrad Czarni Radom – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:14)
MVP: Jakub Ziobrowski (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Droszyński, Ziobrowski, Żalinski, Kwasowski, Teryomenko, Huber, Watten (libero) oraz Rybicki
Łuczniczka Bydgoszcz: Goas, Filipiak, Ananiev, Rohnka, Jurkiewicz, Szalacha, A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Bobrowski