Czy będą kolejne Mieszkania Plus?Będziemy kontynuować program Mieszkanie Plus w Radomiu – zapowiedział w Mocnej Rozmowie prezydent Radosław Witkowski. Pierwsza tego typu inwestycja powstaje właśnie przy ulicy Tytoniowej ze 124 lokalami na wynajem

Młode rodziny bez własnych mieszkań – to potencjalni najemcy Mieszkań Plus w Radomiu. Tych przy ulicy Tytoniowej będzie 124, czyli 20 razy mniej niż chętnych. To dlatego miasto zamierza kontynuować rządowy program mieszkaniowy mając już wstępnie wybraną kolejną lokalizację – mówi prezydent Radosław Witkowski. 

Liczbę chętnych na Mieszkanie Plus w Radomiu wykazały wyniki ankiety przeprowadzonej przez spółkę zarządzającą funduszem przeznaczonym na realizację programu. Nabór wniosków o najem lokali przy ulicy Tytoniowej ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. To wtedy zdaniem Witowskiego okaże się ile tak naprawdę radomian ubiega się o Mieszkanie Plus. Liczbę aplikujących zweryfikują wówczas przyjęte kryteria. 

Preferowani najemcy lokali przy ulicy Tytoniowej to radomianie do 35. roku życia, płacący podatki w naszym mieście, rodziny z dziećmi, niepełnosprawni radomianie oraz osoby zamieszkujące w mieszkaniowym zasobie Gminy, które zobowiążą się do rozwiązania obecnej umowy najmu i opróżnienia lokalu. Projekt uchwały w sprawie przeprowadzania naboru wniosków w ramach programu Mieszkanie Plus trafi pod obrady Rady Miejskiej 30 listopada.

Mieszkania Plus przy ulicy Tytoniowej mają być gotowe w październiku przyszłego roku. Szacunkowa wartość inwestycji to 24,5 mln zł. 

KomentarzeCLOSE
CLOSE