Czy w ZUKu dochodziło do mobbinguChcą odwołania ze stanowiska dyrektora Zakładu Usług Komunalnych – Radni Miejscy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że w ZUKu dochodziło do mobbingu. Pracownicy mieli być źle traktowani i poniżani przez dyrektora placówki

Radni chcą wyjaśnień w sprawie Zakładu Usług Komunalnych. Miało tam dochodzić do mobbingu. Sprawę na Sesji Rady Miejskiej ujawnił Dariusz Wójcik, szef Klubu radnych PiS. Jak tłumaczy – do radnych zgłosili się pracownicy zbulwersowani sytuacją w ZUKu. Załoga miała być źle traktowana i mobbingowana – a główne zarzuty dotyczą dyrektora ZUKu – Roberta Rutkowskiego – mówi Dariusz Wójcik.

Sytuacja w ZUKu była poruszana na posiedzeniu komisji rewizyjnej Rady Miejskiej. Skargi na dyrektora kierującego zakładem złożyli sami pracownicy – mówi Łukasz Podlewski, radny PiS przewodniczący komisji.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski uważa, że zarzuty pod adresem dyrektora nie znajdują potwierdzenia, ale zapewnił, że wyjaśni sprawę.

Robert Rutkowski, którego dotyczą zarzuty jest dyrektorem Zakładu Usług Komunalnych od listopada 2015 roku. ZUK odpowiada za utrzymanie porządku i czystości na terenie miasta.

Zakład Usług Komunalnych wydał w tej sprawie oświadczenie:

„W związku z informacjami jakie pojawiają się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej w temacie funkcjonowania Zakładu Usług Komunalnych pragniemy poinformować iż:

  • Od końca 2015 z naszego zakładu odeszło 97 pracowników. Były to głównie odejścia na emeryturę, zakończenie umów czasowych oraz niestety pojawiły się również zwolnienia z artykułu 52 kodeksu pracy.
  • W sądzie pracy znajdują się obecnie 3 sprawy z powództwa pracowników, z czego tylko jedna jest w toku. Komisja antymobbingowa, która w jednym przypadku została powołana na wniosek pracownika nie stwierdziła znamion mobbingu. Sprawa ta nie była skierowana wobec dyrektora ZUK, a wobec jednego z pracowników. Jednakże po zakończeniu jej działalności dyrektor wydał zalecenie w sprawie o poszanowanie prywatności pracowniczej oraz bezwzględnego przestrzegania zasad dobrego wychowania.

Mając na uwadze dobre imię Zakładu Usług Komunalnych oraz dyrektora Roberta Rutkowskiego pragniemy poinformować, iż każdy przypadek szkalowania zakładu w przestrzeni publicznej spotka się z naszą ostrą reakcją, z pozwami sądowymi włącznie.”

KomentarzeCLOSE
CLOSE