full screen background image

Czytanie dramatów w „Powszechnym”Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczyna dziś cykl czytań dramatów. Na Scenie Kotłowania o godz. 18:00 aktorzy – amatorzy pod opieką Michała Pabiana zaprezentują utwór Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Baba – dziwo”

Już dziś Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczyna cykl czytań dramatów. O godz. 18.00 na Scenie Kotłownia, aktorzy – amatorzy pod opieką Michała Pabiana zaprezentują nam utwór Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej „Baba – dziwo”.

To zabawna, naszpikowana ironicznymi aluzjami satyra polityczna napisana na zamówienie jednego z teatrów na kilkanaście miesięcy przed wybuchem II wojny światowej i grana w Warszawie jeszcze 31 sierpnia oraz 1 września 1939 roku. Autorka stawia diagnozę na temat ludzi niepotrzebnych i odrzuconych ze społeczeństwa, którzy gdy sięgają po władzę w odpowiednim momencie w historii, stają się tyranami. Czy po 80 latach sztuka okaże się aktualnym komentarzem dzisiejszych czasów?

Po spotkaniu teatr zaprasza na rozmowę z udziałem publiczności, Małgorzaty Potockiej, (dyrektora teatru), reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu i o szeroko pojętej wolności.

Wstęp na czytanie jest bezpłatny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

Komentarze