full screen background image

Pomoc dla opiekunów osób niepełnosprawnychTo 240 godzin darmowej opieki – rodzice lub opiekunowie 15 niepełnosprawnych osób z radomskich rodzin dostaną wsparcie od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To w ramach prowadzonej od dwóch lat przez MOPS polityki wytchnieniowej

Radomianie opiekujący się osobami niepełnosprawnymi otrzymają pomoc – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu wesprze 15 mieszkańców opłacając im po 240 godzin fachowej opieki. To w ramach prowadzonej przez MOPS polityki wytchnieniowej, której celem jest odciążenie rodziców lub opiekunów zajmujących się przez całą dobę osobami niepełnosprawnymi – mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. 

W tym roku na opłacenie opieki niepełnosprawnych radomian MOPS zarezerwował 108 tysięcy złotych. Oznacza to, że każdy opiekun otrzyma świadczenie rzeczowe o wartości ponad 4,5 tysiąca złotych. Jedna godzina opieki osoby niepełnosprawnej w ramach polityki wytchnieniowej MOPS-u szacowana jest na 30 zł.

Program wsparcia radomskich opiekunów osób niepełnosprawnych będzie realizowany w trzecim i czwartym kwartale tego roku.

Komentarze