full screen background image

Darmowe czipowanie psów – ostatni dzwonekTylko do końca listopada radomianie będą mogli nieodpłatnie zaczipować swojego pupila. Wszczepienie mikroprocesora nie pociąga za sobą żadnych wydatków dla właściciela psa, ponieważ gmina pokrywa koszty zarówno zakupu transpondera, jak i usługi weterynaryjnej. Od kwietnia do października w ramach tegorocznej edycja akcji darmowo zaczipowanych zostało 201 psów. 

Warunkiem skorzystania z bezpłatnego oznakowania czworonoga jest:

– wypełnienie przez właściciela zwierzęcia wniosku o oznakowanie i rejestrację psa,
–  okazanie  aktualnego szczepienia czworonoga przeciwko wściekliźnie,
–  okazanie książeczki zdrowia psa celem dokonania przez lekarza weterynarii  adnotacji  jego oznakowania oraz wklejenia kodu kreskowego.

Zabiegi wykonywane są w następujących zakładach weterynaryjnych:

– Przychodnia Weterynaryjna – Radomskie Centrum Małych Zwierząt, ul. Chrobrego 46 lok. 2,  26-600 Radom,
– Przychodnia Weterynaryjna ,,Zwierzyniec’’, ul. Wyścigowa 3E, 26-600 Radom,
– Centrum Zdrowia Zwierząt, Usługi WeterynaryjneART- WET,ul. Miła 17, 26-600 Radom.

Po oznakowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela będą wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE – ANIMAL.

Czipowanie zwierząt w Polsce nadal nie jest obowiązkowe, jednak właściciel zobowiązany jest do wszczepienia mikroprocesora swojemu pupilowi, gdy wyjeżdża z nim do innego kraju Unii Europejskiej. Ponadto chip ułatwia identyfikację czworonoga, co przydaje się w sytuacji zaginięcia zwierzęcia lub jego kradzieży.

Akcja bezpłatnego chipowania czworonogów prowadzona będzie do 30 listopada br. lub do wyczerpania środków finansowych przewidzianych na realizację tego zadania, które na dzień dzisiejszy wystarczą do zaczipowania 470 psów.

Nieodpłatne czipowanie psów trwa w naszym mieście od 2012 roku i do tej pory transporter wszczepiono 11 tys. 980 czworonogom. Rokrocznie czipuje się również bezdomne psy, które trafiają do radomskiego schroniska.

Komentarze