full screen background image

Do Radomskiej Strefy Gospodarczej dołączą nowe firmySą firmy, które chcą  inwestować w Radomiu. Cała strefa inwestycyjna na Wólce Klwateckiej jest już zajęta – powiedziała w Mocnej Rozmowie Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia do spraw gospodarki i biznesu

Mowa o 40 hektarach ziemi w Radomskiej Strefie Gospodarczej. To kilkanaście działek, które w zależności od potrzeb inwestorów można połączyć. Obszar ten wymaga jeszcze uzbrojenia w drogi dojazdowe, ale do miasta już zgłosili się przedsiębiorcy którzy, chcą lokować tam swoje firmy.

Zanim jednak przedsiębiorcy rozwiną w Wólce Klwateckiej swoją działalność, trzeba wybudować tam drogi, które skomunikują cały obszar, czyli ulice Warszawską, Witosa i Rataja. Wydział gospodarki czeka na decyzję wojewody mazowieckiego, który miał dofinansować ich budowę w ramach Samorządowego Programu Budowy Dróg.

Nowa dzielnica przemysłowa powstaje na Wólce Klwateckiej, po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. Miasto szykuje te tereny pod inwestycje, bo strefa na Wośnikach jest już niemal w całości wykorzystana. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na ten cel zapisano w sumie 12 milionów złotych. Całość miałaby być gotowa w połowie 2021 roku.

Komentarze