Dostali opaski ratujące życie100 radomskich seniorów otrzymało bezpłatną opaskę z systemem teleopieki. To nowoczesne urządzenie medyczne, które na bieżąco analizuje parametry życiowe i w razie konieczności wysyła informację do centrum ratownictwa medycznego

Monitorują funkcje życiowe i zapewniają całodobową opiekę medyczną – nowoczesne opaski na rękę otrzymało 100 radomskich seniorów. Urządzenia zakupiło miasto w ramach pilotażowego programu poprawiającego bezpieczeństwo osób powyżej 65 roku życia. W pierwszej kolejności opaski telemedyczne dostali samotni i schorowani seniorzy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Opaska z systemem teleopieki przypomina elektroniczny zegarek, który nosi się na nadgarstku. Urządzenie monitoruje funkcje życiowe i zapewnia całodobową opiekę medyczną. Opaska posiada także guzik SOS i detektor upadku – mówi Karolina Walkiewicz z firmy, która dostarczyła opaski.

Opaski są wodoodporne, a do ich obsługi niepotrzebny jest telefon komórkowy. Seniorzy muszą jedynie pamiętać o ładowaniu urządzenia. Jak twierdzą radomianie, którzy otrzymali opaski, dzięki systemowi teleopieki osoba starsza i samotna może się poczuć bezpieczniej.

Koszt jednej telemedycznej opaski to od 500 do 1000 zł w zależności od modelu. Za całodobową teleopiekę senior musiałby zapłacić 35 zł miesięcznie.

Opaski na rękę monitorujące stan zdrowia seniorów to produkt polski i jedyne tego typu urządzenie w Europie.

Komentarze