Dożywocie dla żołnierza za uduszenie żony?Wyrok w sprawie żołnierza zapadnie w piątek, 29 stycznia. Chodzi o Marcina Z. – wojskowego z radomskiej jednostki, oskarżonego o zamordowanie dwa lata temu swojej żony

Dożywocia, degradacji i zadośćuczynienia  – tego żąda prokurator dla Marcina Z., żołnierza z radomskiej jednostki. Wojskowy został oskarżony o zamordowanie swojej żony Edyty R., która miała zostać uduszona. Obrońca żołnierza wniósł natomiast o uniewinnienie i uznanie działania w afekcie – mówi sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Do zdarzenia doszło na początku września 2018 roku na radomskim Michałowie. To tam w mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi policjanci znaleźli ciało 28-letniej kobiety. Funkcjonariusze przyjechali do lokalu po tym, gdy na komisariat zgłosił się 32-letni wówczas Marcin Z., żołnierz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i zawiadomił, że pokłócił się z żoną. Jak dodaje Guza – przewód sądowy został już zamknięty, ogłoszenie wyroku nastąpi w piątek, 29 stycznia.

Śledztwo w sprawie Marcina Z. prowadził wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Komentarze