Drogowcy zamkną ulicę na BorkachMiejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z planowanymi pracami Wodociągów Miejskich, od wtorku, 28 lipca, zostanie tymczasowo zamknięty dla ruchu fragment ulicy Kosowskiej na Borkach. Autobusy linii 13 będą kursowały objazdem

Inwestycja Wodociągów Miejskich będzie prowadzona na odcinku ulicy Kosowskiej pomiędzy ulicami Stasieckiego a Zalewową. Będzie on w tym czasie zamknięty dla ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów budowy i – w miarę możliwości – dojazdu do budynków przy tym fragmencie jezdni). Oznakowany objazd będzie poprowadzony w obu kierunkach ulicami Maratońską, Limanowskiego i Suchą. Ruch lokalny może natomiast odbywać się też ulicami Stasieckiego, Sikorskiego, Kamienną i Zalewową – z tym, że okresowe utrudnienia w trakcie prac mogą wystąpić również na skrzyżowaniach ulicy Kosowskiej z ulicami Stasieckiego i Zalewową.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy linii 13 zostaną do odwołania wycofane z odcinka trasy przebiegającego przez ulice Maratońską, Dębową i Kosowską. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką (czyli dawną trasą tej linii na Borkach). Czasowo zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków Dębowa / Maratońska 02 (w kierunku Suchej), Kosowska / Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Kosowska / Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach). Przystanki Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku Limanowskiego) nie będą obowiązywały dla linii 13. Na trasie objazdu autobusy linii 13 będą zatrzymywały się na przystankach Limanowskiego / Maratońska 10 i 11 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku 1905 Roku) oraz Sucha / Limanowskiego 02 (w kierunku Wośnickiej).

Ze względu na objazd zostanie jednocześnie skorygowany rozkład jazdy autobusów linii 13.

Inwestorem prac wodociągowych na Borkach jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Komentarze