full screen background image
Search

Droższa woda – radni protestują


Planowana podwyżka ceny wody i odbioru ścieków w Radomiu wzbudza kontrowersje. Zburzeni są mieszkańcy naszego miasta i radni, którzy zaapelowali dziś do Radosława Witkowskiego o obniżkę cen. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 sierpnia i według nich radomianie za metr sześcienny wody będą musieli zapłacić 3,67 złotego.

– Dostajemy sygnały od radomian, którzy są oburzeni wysokością podwyżek cen wody. Pan prezydent wraz ze swoim zapleczem pijarowskim wprowadza w błąd mieszkańców mówiąc, że podwyżki cen wody zostały dokonane przez Radę Miejską i Wody Polskie. Jest to informacja nieprawdziwa. Podwyżek dokonał Radosław Witkowski. Na wniosek prezydenta Wodociągi Miejskie wprowadziły podwyżki. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przygotujemy wniosek do pana prezydenta o obniżkę cen wody. Mieszkańcy takich miast jak m.in. Lublin, Toruń, Gdynia, Warszawa, Białystok czy Kielce płacą za wodę mniej. Apelujemy do prezydenta Radomia o obniżenie ceny wody – mówił Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej.

– Znalazłem w jednej z ogólnopolskich gazet analizę wykonaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. W stolicy od 2 czerwca cena wody i ścieków została obniżona o kilkanaście procent. Teraz ich wysokość wynosi 9,85 zł brutto. W Radomiu od 1 sierpnia cena ta będzie wynosiła 10,45 zł. Warto jeszcze zwrócić uwagę na różnicę w wysokości przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia radomianina i warszawiaka. Podwyżka cenny wody w Radomiu spowoduje zatem zubożenie lokalnego społeczeństwa – mówił radny Adam Bocheński.

Najbliższa sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Radomiu planowana jest na 27 sierpnia 2018 r.

Komentarze