Drugi etap N-S z rządowym wsparciemBudowa drugiego odcinka trasy N-S z subwencją ogólną. To blisko 10 mln zł bezzwrotnego finansowego wsparcia na trasę, która połączy osiedle Południe z węzłem drogowym przy ul. Młodzianowskiej

Prawie 10 mln zł z subwencji ogólnej otrzymało miasto na budowę drugiego odcinka trasy N-S. Dzięki bezzwrotnej pomocy finansowej, pieniądze zabezpieczone w budżecie Radomia na realizację inwestycji, mogą zostać przekazane na inny cel. W planach jest m.in. modernizacja ul. Wolanowskiej czy rozbudowa SOR-u w radomskim szpitalu – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

Pieniądze z subwencji ogólnej trafiły także do powiatu przysuskiego – blisko 2 mln 240 tys zł i powiatu radomskiego – ponad 3 mln 646 tys. zł. Jak podkreśla starosta radomski Waldemar Trelka, to kolejny zastrzyk gotówki pochodzący ze środków rządowych, który wpłynie do naszego regionu.

Przypomnijmy, całkowity koszt budowy drugiego odcinka trasy N-S to 26,5 mln zł. Inwestycja ma być gotowa pod koniec września tego roku.

Komentarze