Drugi przypadek zakażenia koronawirusemRadomski Szpital Specjalistyczny przyjął kolejnego pacjenta zarażonego koronawirusem. To 45-letnia kobieta, mieszkanka powiatu grójeckiego. Na chwilę obecną jej stan jest stabilny

Kobieta do miejskiej lecznicy została przewieziona karetką pogotowia z Nowego Miasta nad Pilicą. Do radomskiego szpitala trafiła z pozytywnym wynikiem badań na obecność koronawirusa. To już druga zakażona osoba, hospitalizowana w miejskiej lecznicy. Od poniedziałku na oddziale zakaźnym leczony jest 43-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Radzanów w powiecie białobrzeskim.

Na obserwacji w radomskim szpitalu w związku z podejrzeniem zakażenia przebywa też 38-letni mężczyzna, który wrócił z Belgii. Szpital przesłał jego próbki do badania na obecność koronawirusa. Mężczyzna do szpitala zgłosił się sam.

Radomski Szpital Specjalistyczny oczekuje na wyniki badań kolejnych osób, które zgłosiły się  do izby przyjęć oddziału obserwacyjno-zakaźnego. 

Przypomnijmy, w związku z dużym zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce spowodowanym koronawirusem, Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu wprowadził następujące ograniczenia:

– została zawieszona działalność poradni specjalistycznych RSZS za wyjątkiem przyjęć w stanach nagłego zachorowania w poradniach: Chirurgii Ogólnej, Ortopedycznej, Urologicznej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej;
– Szpital wyznaczy pacjentom wizyty telefonicznie
– Lekarze RSZS skontaktują się także z pacjentami, którzy kontynuują leczenie i wymagają konsultacji.
– W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym obowiązuje zakaz odwiedzin.

KomentarzeCLOSE
CLOSE