full screen background image

Druh z powiatu białobrzeskiego strażakiem styczniaOdważny i zdecydowany – taki jest strażak Marcin Pasek z OSP Stawiszyn z powiatu białobrzeskiego, który w styczniu br. uratował życie kobiety uwięzionej w przewróconym samochodzie. W najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia druh otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” – Znalazłem się we właściwym miejscu, we właściwym czasie – opisuje ze skromnością akcję ratunkową druh Pasek. 

W Białobrzegach 13 stycznia br. doszło do wypadku, w wyniku którego samochód osobowy przewrócił się na bok. W środku została uwięziona kobieta, a spod maski wydobywał się dym. Widząc to, druh Marcin Pasek poprosił swoich kolegów o powiadomienie służb ratowniczych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a sam ruszył do akcji. W związku z tym, że drzwi auta były zablokowane, do środka pojazdu dostał się przez bagażnik i szybko ewakuował poszkodowaną.

Druh Marcin Pasek na co dzień jest członkiem OSP w Stawiszynie. Za swoją postawę i determinację w ratowaniu życia drugiego człowieka otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” oraz nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2019 Województwa Mazowieckiego”.

Nagroda w ramach „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” została już wręczona. Druh Marcin Pasek odebrał ją w poniedziałek, 1 kwietnia br. z rąk marszałka Adama Struzika, który docenił szybkość reakcji i przytomność umysłu członka OSP Stawiszyn.

Komentarze