full screen background image
Search

„Drzewa maszerują podróżując w czasie” – Orkiestra Wojskowa i Lidia Ziemińska

->

Przed nami piątek pełen muzyczno-artystycznych wrażeń! Na pierwszy ogień energetyczny koncert Radomskiej Orkiestry Wojskowej w parku Kościuszki pod hasłem „Drzewa maszerują”, a następnie wernisaż wybitnej artystki Lidii Ziemińskiej, która zafunduje nam artystyczną „Podróż w czasie”.

Orkiestra Wojskowa w Radomiu liczy już 65 lat. Powstała w 1952 r. przy Oficerskiej Szkole Lotniczej nr 5 w Radomiu. – To już trzeci sezon koncertów Radomskiej Orkiestry Wojskowej w muszli pod hasłem: „Drzewa maszerują”. W piątek w parku Kościuszki zabrzmi muzyka rozrywkowa, polska, zagraniczna i filmowa. Przewidziane są również niespodzianki, dlatego jestem przekonany, że szerokie grono odbiorców będzie usatysfakcjonowane – stwierdził Marin Rusek z RKŚTiG „Łaźnia”. Możliwości orkiestry są bardzo duże. W swoim bogatym repertuarze posiada utwory marszowe, koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej, a także kompozycje o tematyce religijno – patriotycznej. Zespół koncertuje w całym składzie osobowym, a także, wydzielonymi z orkiestry, big – bandem i zespołami muzyki kameralnej.

Kolejną piątkową propozycją na spędzenie emocjonującego, aczkolwiek spokojniejszego popołudnia jest wernisaż Lidii Ziemińskiej. Wybitna radomska artystka dzięki swoim pracom zafunduje nam kolorową „Podróż w czasie”. – To jubileuszowa wystawa 20-lecia twórczości malarki, także będą pokazane różne techniki i cykle m.in. najnowszy pt. „Nie płoszyć koloru”, który powstał w ciągu ostatniego kwartału. Ekspozycja będzie zawierać obraz, unikatowe tkaniny oraz małe formy. Lidia Ziemińska ma bardzo bogaty dorobek wystaw zarówno polskich jak i zagranicznych, a także przyczyniła się do rozwoju szkolnictwa artystycznego w naszym mieście. Partnerem wystawy jest Związek Polski Artystów Plastyków – dodał Marcin Rusek.

Koncert Radomskiej Orkiestry Wojskowej odbędzie się 21 września br. o godz. 17:00 w muszli koncertowej parku Kościuszki. Wstęp wolny.

Otwarcie jubileuszowej wystawy 20-lecia twórczości artystycznej Lidii Ziemińskiej pt.”Podróż w czasie” odbędzie się 21 września br. o godz. 18.00 w Galerii „Łaźni” przy ul.Traugutta 31/33. Wstęp wolny.

Ekspozycja czynna do 19 października br.

Komentarze