Duda zwycięża w regionie radomskimUbiegający się o reelekcję Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w regionie radomskim. Mowa o pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020. Drugie, decydujące głosowanie odbędzie się za niecałe dwa tygodnie

Andrzej Duda zwycięzcą w naszym regionie – radomska delegatura Krajowego Biura Wyborczego podsumowała pierwszą turę wyborów prezydenckich na terenie dawnego województwa radomskiego. Jak informuje dyrektor KBW w Radomiu Elżbieta Białkowska – oddano wczoraj pond 357 tysięcy ważnych głosów, a ponad 209 tysięcy z nich otrzymał Andrzej Duda. 

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski – kontrkandydat ubiegającego się o reelekcję prezydenta Dudy. Trzaskowski zdobył ponad 69 tysięcy głosów w naszym regionie, a trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia z ponad 35 tysiącami głosów. 

Przypomnijmy, za niecałe dwa tygodnie w niedzię, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzy się w niej dwóch kandydatów z najwyższym poparciem w kraju – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

KomentarzeCLOSE
CLOSE