Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe. Te wybrałoby 43 procent najemców. Niewiele mniej bo 35 procent potencjalnych wynajmujących widziałoby się w mieszkaniu dwupokojowym. Z kolei 65 procent wybrałoby mieszkanie wykończone w standardzie podstawowym. To przykładowe informacje, które płyną z ankiet jakie wypełniali zainteresowani wynajmem mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus
Na jedno mieszkanie w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu przypada 20 zainteresowanych. PFR Nieruchomości, który zarządza funduszem na realizację rządowego programu, poprzez ankiety badał skalę potrzeb mieszkaniowych w Radomiu. – Ankiet wpłynęło 2403 – mówi Ewa Syta, rzecznik PFR Nieruchomości.
Jak się okazuje przeważająca większość ankietowanych, bo blisko 75 procent, to mieszkańcy Radomia i rozliczający PIT w tym mieście, co deklaruje ponad 80 procent respondentów. Aż 80 procent to ludzie młodzi pomiędzy 21 a 40 rokiem życia. Niemal połowa dzieli mieszkanie z rodziną lub rodzicami, a 38 procent wynajmuje je na rynku komercyjnym. Jak zaznacza Ewa Syta – Wypełnienie ankiety nie było równoznaczne z naborem do programu.
Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe.
PFR Nieruchomości wyłonił już wykonawcę inwestycji. Podpisanie umowy ma nastąpić po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Wtedy też poznamy nazwę firmy, która wybuduje dwa 7-kondygnacyjne bloki przy ulicy Tytoniowej, w których znajdą się 124 mieszkania. – Będą one przeznaczone na wynajem lub z dojściem do własności – tłumaczy Ewa Syta, rzecznik PFR Nieruchomości.
Budowa bloków przy ulicy Tytoniowej ma potrwać około dwóch lat. Wbicie pierwszej łopaty ma nastąpić jeszcze w tym roku. Nabór do programu rozpocznie się na pół roku przed zakończeniem inwestycji.