Dwa transfery Radomiaka. Powrót RadeckiegoŁukasz Wiech i Mateusz Radecki (na zdjęciu) zostali nowymi piłkarzami Radomiaka Radom. To dziewiąte i dziesiąte wzmocnienie Zielonych w tym okienku transferowym.

Radecki, który podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o sezon, w Radomiaku grał od 2011 do 2016 roku. Przez pięć lat m.in. dwukrotnie awansował do II ligi. Dotychczas rozegrał w naszym Klubie 146 meczów we wszystkich rozgrywkach i zdobył 12 bramek.

Następnie radomianin występował przez dwa lata w I-ligowych Wigrach Suwałki, gdzie świetną grą zapracował na transfer do PKO Ekstraklasy, a konkretniej do Śląska Wrocław. W sezonie 2018/2019 Radecki zagrał w klubie z woj. dolnoślaskiego 31 spotkań i strzelił 5 goli. Niestety, w poprzednich rozgrywkach doznał groźnej kontuzji i był wyłączony z gry na dłuższy czas. Teraz popularny „Radi” wraca do Radomiaka!

– Bardzo się cieszę, że wróciłem do tak dobrej drużyny, jaką obecnie jest Radomiak. Mam bardzo miłe wspomnienia związane z Klubem, dlatego już się nie mogę doczekać powrotu na boisko w zielonych barwach! Do zobaczenia już wkrótce – powiedział po podpisaniu kontraktu nowy pomocnik Radomiaka.

Wiech, który podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o sezon, przez ostatni sezon reprezentował barwy 3-ligowych rezerw Śląska Wrocław, wywalczając z tym zespołem awans do II ligi. Wcześniej grał m.in. w Ruchu Chorzów, Górniku Łęczna (20 występów i 1 gol w I lidze) czy juniorach: Śląska oraz BKS-u Lublin, którego to jest wychowankiem.

– Jestem zadowolony z transferu do Radomiaka. Mam nadzieję osiągnąć w Radomiu postawione przed drużyną cele, ale też rozwinąć się jako piłkarz. Do zobaczenia na stadionie! – powiedział po podpisaniu kontraktu nowy defensor Radomiaka.

Komentarze