Dwa złote medale i srebro dla Radomia na mistrzostwach Polski w boksie!Paweł Brach i Agata Kaczmarska z BKS Radomiak Radom zostali mistrzami Polski seniorów w boksie! Srebro wywalczył Emilian Dudajek z RKB Boxing Radom.

Paweł w kategorii wagowej do 57 kg pokonał w finale Roberta Zakharyana. Jest to pierwszy złoty medal (w seniorskim boksie) dla Radomia od 1987 roku, gdy taki sam krążek zdobył Sławomir Żeromiński, czyli… obecny trener Bracha i Agaty Kaczmarskiej.

– 34 lata nie było złotego medalisty w Radomiu. Ostatnim był mój trener i w sumie wychował kolejnego mistrza. Nie tylko mnie wytrenował, ale także mnie wychował, wziął mnie pod swoje skrzydła i bardzo mu za to dziękuję. To jest człowiek, który uratował mi życie, zgarnął mnie z ulicy i można powiedzieć, że mnie naprostował, za co bardzo mu dziękuję. Kocham Cię Trenerze – powiedział po finałowej walce Paweł Brach.

Z kolei Agata Kaczmarska wywalczyła złoty medal w kat. wag. 75 kg. W finale pięściarka Radomiaka wygrała z Elżbietą Wójcik, broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem.

Dodajmy, że w Wałbrzychu srebrny medal zdobył Emilian Dudajek, który jest zawodnikiem RKB Boxing Radom.

Serdecznie gratulujemy!

Komentarze