Dwóch anestezjologów chce pracować na OIOM-ie szpitala tymczasowegoZarząd szpitala tymczasowego kompletuje kadrę medyczną na OIOM-e. Oddział ten z 20 respiratorowymi łóżkami ma być gotowy 30 kwietnia. Do tej pory chęć pracy na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej zgłosiło m.in. dwóch anestezjologów

Dwóch anestezjologów zgłosiło do tej pory chęć pracy na OIOM-ie szpitala tymczasowego – poinformował w Mocnej Rozmowie Jerzy Zawodnik, wiceprezydent odpowiedzialny w mieście m.in. za służbę zdrowia. Oddział intensywnej terapii covidowej lecznicy ma zacząć działać 30 kwietnia i do tego czasu musi zostać zapewniona kadra medyczna. – Anestezjolodzy to lekarze, których w czasie pandemii szczególnie trudno pozyskać – tłumaczy zastępca prezydenta Radomia.

Na oddziale intensywnej terapii szpitala tymczasowego będzie 20 łóżek respiratorowych. Miejsca te organizowane są w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. To placówka, w której anestezjolodzy ze szpitala tymczasowego znajdą zatrudnienie po zakończeniu pandemii – zapewnia Zawodnik.

Szpital tymczasowy w Radomiu działa przy ul. Narutowicza. Dysponuje on 80 łóżkami dla covidowych pacjentów. Te od momentu jego uruchomienia codziennie zajęte są w około 80 procentach.

Komentarze