full screen background image

Dzieci z Ukrainy dostaną wyprawki szkolneCaritas pomoże ubogim dzieciom z Ukrainy skompletować wyprawki szkolne. W Radomiu ruszyła akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Już po raz drugi jest ona adresowana do dzieci z ubogich rodzin z Ukrainy

„Tornister pełen uśmiechów” – to hasło akcji, którą właśnie rozpoczęła radomska Caritas. Rzecz polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla tych, których na to nie stać.  W ramach akcji zbierane są przybory szkolne, które trafią do potrzebujących dzieci z Ukrainy – mówi koordynator programu Iwona Stępniewska.

Zbiórka artykułów szkolnych prowadzona będzie do końca września w Caritas przy ul. Kościelnej. Można wziąć w niej udział na dwa sposoby: odebrać plecak z punktu Caritasu, wypełnić go przyborami i oddać, lub dołączyć do zbiórki artykułów szkolnych. Każdy może pomóc. Wystarczy przynieść piórnik, kredki, blok czy zeszyt.

W ubiegłorocznej akcji udało się zebrać wyprawki dla setki najuboższych dzieci z Ukrainy. W tym roku Caritas chce by było ich jeszcze więcej.

 

fot. Caritas Diecezji Radomskiej

Komentarze