Dziś nadzwyczajna sesja RMCzy w Kamienicy Deskurów powstanie Instytut Miejski – między innymi o tym będą decydować radomscy radni. Dziś odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Jednym z punków są wydatki na schody ruchome

Propozycja utworzenia nowej placówki kultury – Instytutu Miejskiego Kamienica Deskurów – budzi wiele emocji. Negują ją radni Prawa i Sprawiedliwości. Dziś w „Mocnej Rozmowie” pomysłu broniła Marta Michalska-Wilk, szefowa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Punktem spornym jest patron placówki, bo PiS chce by była to Anna Walentynowicz, ale Koalicja nie daje na to zgody.

Zdaniem Marty Michalskiej-Wilk niechęć radnych PiS do utworzenia Instytutu to odwet, za brak porozumienia odnośnie patrona.

W porządku obrad jest też punkt dotyczący pozwoleniu na budowę 14 piętrowego bloku. Ponadto radni zajmą się zmianami w budżecie – chodzi między innymi o wpisanie do wydatków ponad 500 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę schodów ruchomych przy wiadukcie na ulicy Żeromskiego, w ramach planowanego peronu Radom-Wschód. A poza tym będzie też prezentacja wyników konsultacji społecznych, prezentacja prognozy demograficznej oraz zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Sesja rozpocznie się o godzinie 16:00.

Komentarze