full screen background image

e-ZLA – ostanie szkolenieWielkimi krokami zbliża się grudzień, kiedy to zielone druki zwolnień lekarskich odejdą w zapomnienie. ZUS zaprasza na ostatnie listopadowe szkolenie z elektronicznych zwolnień przeznaczone dla lekarzy oraz asystentów medycznych.

Od ponad dwóch lat lekarze mogą wystawiać zwolnienia w formie elektronicznej (e-ZLA), a od 1 grudnia będzie to jedyna obowiązująca forma zwolnień. – Znikną wtedy zielone papierowe druki. To duża zmiana, dlatego też ZUS zaprasza medyków na szkolenia z zakresu e-zwolnień. Zainteresowani lekarze i asystenci medyczni (oni także od niedawna mogą wyręczyć lekarza w wystawieniu zwolnienia) będą mogli na miejscu pobrać także bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania e-zwolnień. Wystarczy mieć ze sobą przenośną pamięć USB, żeby zapisać na niej certyfikat – mówił Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Szkolenie odbędzie się w radomskim oddziale ZUS 22 listopada br. Zapisy instytucja przyjmuje telefoniczne pod numerem 48 38 56 437, mailowo pod adresem szkolenia_radom@zus.pl lub na każdym stanowisku obsługi klienta w oddziale.

Informacje o szczegółach i harmonogramie można znaleźć na www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Komentarze