Edukreator na Mazowszu – kreatywni nauczyciele poszukiwaniCiekawe lekcje, zaangażowani nauczyciele i szkoła otwarta na potrzeby uczniów, czyli edukacja z wyobraźnią. Samorząd województwa mazowieckiego chce docenić kreatywne placówki i twórczych pedagogów. Dlatego zaprasza ich do udziału w III edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”

-Chcemy aby mazowieckie szkoły edukowały i inspirowały swoich uczniów, były miejscem, w którym rozwijane są pasje, a nauczyciele stosują ciekawe i oryginalne metody nauczania – mówi Izabela Stelmańska, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki mazowieckiego urzędu marszałkowskiego.

Nieszablonowe lekcje i pomysłowość, udział uczniów w konkursach i olimpiadach oraz rozwijanie aktywności uczniowskiej i zaangażowanie w działalność kulturalną – to tylko niektóre kryteria oceny placówek szkolnych, które zgłoszą się do konkursu. „Edukreator” to nie tylko nagradzanie, ale także wzmacnianie i upowszechnianie oraz promocja nowych, oryginalnych i twórczych pomysłów na edukację kulturalną.

O nagrody w III edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu” ubiegać się mogą:

• szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Mazowsza, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju uczenia poprzez upowszechnianie kultury;
• nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza, których cechuje wyobraźnia i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele oraz szkoły stwarzające przestrzeń do kreatywnego rozwoju oraz upowszechniania kultury. Warunkiem udziału jest wypełnienie karty zgłoszenia zawierającej przedstawione dokonania szkoły bądź nauczyciela za ubiegły rok.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe. W kategorii kreatywna szkoła – 10 tys. zł brutto, a dla najlepszych nauczycieli przewidziano po 5 tys. zł brutto.

Wnioski można składać do 23 września.
Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.mazovia.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE