„Elektryki” od jutra na radomskich ulicachRadomianie będą już mogli podróżować po mieście elektrycznymi autobusami. Chodzi o 10 niskoemisyjnych pojazdów z infrastrukturą, które właśnie dostarczyła firma Solaris. Pierwsze kursy nowych „elektryków” obsługujących linie 1 i 12 odbędą się w czwartek nad ranem

10 autobusów elektrycznych zasiliło tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu. Pojazdy wraz z infrastrukturą ładującą oficjalnie przekazała już firma Solaris Bus & Coach S.A. Jak podkreśla jej dyrektor Krzysztof Musiał – dostarczone „elektryki” to nowoczesne, niskoemisyjne autobusy, dostosowane do przewozu ok. 75 pasażerów z 25 miejscami siedzącymi. 

Elektryczne autobusy będą obsługiwały przede wszystkim linię numer 1 czyli trasę Południe-Gołębiów I – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski, który jednocześnie zapowiada, że wkrótce na radomskie drogi wyjadą kolejne „elektryki” tym razem przeznaczone dla linii numer 3. W sumie w miejskim taborze ma być 19 takich pojazdów. 

Elektryczne autobusy wyposażone są w elementy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, monitoring, ładowarki USB i tzw. ciepły przycisk. Kasowniki mają ekrany dotykowe, a jeden z Solarisów dostosowano do korzystania z kart płatniczych. Pierwsze kursy nowych, „elektryków” odbędą się w czwartek nad ranem – zapowiada Krzysztof Zalibowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu.

Za 10 elektrycznych autobusów wraz z całą infrastrukturą ładującą miasto zapłaciło prawie 32 miliony złotych. Solarisy mają trzyletnią gwarancję.

 

 

 

Komentarze