Enea i Radomiak wydłużyły umowę sponsoringową!Enea Wytwarzanie z Grupy Enea oraz RKS Radomiak Radom wydłużyły umowę sponsoringową do czasu zakończenia sezonu. Deklarują też zamiar kontynuowania współpracy.

Konferencja prasowa dotycząca przedłużenia umowy i kontynuacji projektu sponsoringowego Enei Wytwarzanie i Radomiaka Radom, odbyła się w klubie ESFIT Studio w czwartkowe przedpołudnie.

Wspierany przez Eneę Wytwarzanie – Klub RKS Radomiak, ze względu na epidemię koronawirusa, nie mógł przez kilka miesięcy rozgrywać swoich ligowych spotkań. Zawieszenie piłkarskiej Fortuna I Ligi spowodowało, że zawarte w umowie sponsoringowej zapisy nie mogły zostać zrealizowane przez klub. Enea Wytwarzanie jako odpowiedzialny sponsor, podjęła jednak decyzję o aneksowaniu umowy, wydłużając termin jej trwania do końca lipca 2020 roku.

Wypracowane rozwiązanie umożliwi Radomiakowi realizację świadczenia na rzecz sponsora, co daje perspektywę kontynuowania współpracy w przyszłości. Podpisanie odpowiedniego aneksu było konieczne, gdyż zawarta na sezon 2019/2020 umowa sponsoringowa między Eneą Wytwarzanie i RKS Radomiak wygasała z końcem maja, czyli uwzględniała pierwotny termin zakończenia rozgrywek ligowych. Nowy termin obowiązywania umowy został dostosowany do stanu epidemii i uwzględnia zmieniony terminarz ligowy.

– Nasza decyzja o aneksowaniu podjęta została w trosce o Radomiaka, który w dobie pandemii koronawirusa pozbawiony został przez niektórych sponsorów części środków finansowych – powiedział Tomasz Siwak, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. strategii rozwoju, dodając: – Ligowe rozgrywki z udziałem Radomiaka zostały wznowione i choć do tej pory, ze względów sanitarnych, odbywały się przy pustych trybunach, to większość spotkań jest transmitowana przez telewizję. Dla nas, jako sponsora, to dodatkowa wartość reklamowa i jesteśmy przekonani, że przyniesie oczekiwane efekty. Już teraz możemy zadeklarować nasze zainteresowanie kontynuowaniem współpracy – w tym trudnym dla wielu czasie jesteśmy z Radomiakiem, który ma za swojego ambasadora posła Marka Suskiego, przewodniczącego Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa, na dobre i na złe. Po raz kolejny udowadniamy, że jako spółka Skarbu Państwa jesteśmy solidnym i odpowiedzialnym partnerem. Wszystkim nam, a przede wszystkim kibicom, należy życzyć, aby Radomiak odnosił sukcesy i pomimo trudności wykorzystywał w pełni swoje szanse oraz by mógł jak najszybciej zagrać na swoim stadionie. Radomiak, kibice Radomiaka i Radom z pewnością na to zasługują.

– Cieszę się niezmiernie, że tak zacny i możny sponsor, jakim jest Enea, deklaruje kontynuowanie współpracy z naszym klubem. My z tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni i jak widać, Enea również. To wyraz docenienia i zaufania, a także pozytywna ocena działań marketingowych naszego klubu na rzecz sponsora. Wspieramy się wzajemnie i wzajemnie z tej współpracy jesteśmy zadowoleni, a to jest chyba najważniejsze. Nasze ambicje są wielkie, dlatego tym bardziej, czujemy radość, że w tych trudnych czasach, jakie nastały w czasie pandemii koronawirusa, tak duża firma przedłużyła umowę sponsoringową z Radomiakiem. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie, ta współpraca będzie jeszcze bardziej owocna. Przy okazji, cieszę się, że dziś podczas meczu z Wigrami, na trybunach pojawią się kibice Radomiaka, którzy są nieodłącznym elementem współczesnej piłki. To nasza radość, że w mieście jest atmosfera, która sprzyja sportowi i myślę, że również ten element zaważył na decyzji firmy Enea. Dziękuję panom prezesom, posłowi Suskiemu, ale też nieobecnemu dziś posłowi Bielanowi, za docenienie współpracy z naszym Klubem i przedłużenie obowiązywania umowy o kolejny rok. Gramy Razem! – mówił z kolei Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka.

– Dziękuję panom prezesom, bo to jest niezwykle ważne, bez tego wsparcia klub przeżywałby ogromne kłopoty, być może nie mógłby w ogóle wypełniać swojej roli i cieszyć nas sukcesami – dodał poseł Marek Suski.

Enea Wytwarzanie to spółka należąca do Grupy Enea, która wytwarza energię i ciepło na potrzeby Klientów. Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych k. Kozienic, jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. Sama Elektrownia Kozienice zwiększyła moc zainstalowaną o 1/3 – do poziomu ponad 4 tys. MW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju.

Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną w zakładach w Obornikach i Pile.

Konferencja do obejrzenia tutaj i tutaj.

Komentarze