Etnos Ensamble i ROK w muszliEtnos Ensamble i Radomska Orkiestra Kameralna zagrają koncert w muszli w parku Kościuszki

Pomimo przeciwności losu Radomska Orkiestra Kameralna nie składa smyczków. Mimo obostrzeń i zakazu grania w Sali koncertowej muzycy chcą się spotkać z melomanami. A skoro wolno grać w plenerze to właśnie tak zagrają. Będzie mocno energetycznie, wiosennie i klimatycznie. Zapewni to muzyka zespołu Etnos Ensemble, czyli połączenie ludowych rytmów bałkańskich, klezmerskich i słowiańskich.

Na scenie obok muzyków Radomskiej Orkiestry Kameralnej wystąpi Etnos Ensemble – zespół, który powstał z miłości do muzyki etnicznej, do tego co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka.

Etnos Ensemble tworzy czterech wytrawnych instrumentalistów (Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach – wiolonczela, Michał Kapczuk – kontrabas).

Każdy z członków zespołu stanowi wyjątkową indywidualność i dysponuje własnymi doświadczeniami zdobywanymi w ramach rozmaitych projektów. Artyści, mając wszelkie narzędzia klasycznie wykształconych muzyków, realizują się w poszukiwaniu mistrzowskiej prostoty w melodiach ludowych. Pragną dawać ludziom jak najwięcej radości, zabawy i uśmiechu jednocześnie zapraszając do chwili relaksu i odpoczynku w muzyce.

Panowie w swojej twórczości łączą tradycyjne inspiracje ludowe: słowiańskie, bałkańskie, klezmerskie oraz arabskie z elementami improwizacji i jazzu wydobywając z nich to, co unikatowe, prawdziwe i śliczne. Styl, który prezentują jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek.

 

Koncert Etnos Ensamble i ROK-u odbędzie się w sobotę, 15 maja w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki. Początek o godz. 17.

Wstęp na teren przed Muszlą za symboliczną opłatą 10 zł. Mała cegiełka a duże wsparcie dla kultury.

 

W programie koncertu:

muzyka bałkańska, polska i żydowska oraz autorskie kompozycje Etnos Ensemble w nowych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry

 

Wykonawcy:
Etnos Ensemble w składzie:

Bartosz Pacan – klarnet,
Konrad Merta – akordeon,
Piotr Gach – wiolonczela,
Michał Kapczuk – kontrabas,

Przemek Pacan – instrumenty perkusyjne

Radomska Orkiestra Kameralna

Komentarze