full screen background image

Ewakuacja na Józefowie! – AKTUALIZACJAKolejni chorzy na koronawirusa w szpitalu na Józefowie! 14 osób ma pozytywny wynik testu. Zarząd lecznicy chce ewakuować jeden z oddziałów. Doszło tam do skażenia koronawirusem

AKTUALIZACJA

We wtorek Mazowiecki Szpital Specjalistyczny poinformował o sześciu przypadkach zakażenia koronawirusem, w środę było ich już 21. To dlatego, że do lecznicy trafiły kolejne wyniki badań materiałów pobranych w poniedziałek. W sumie w szpitalu wykonano do tej pory 242 testy na obecność koronawirusa – 38 u pacjentów, a 204 u pracowników szpitala – mówi Karolina Gajewska, rzeczniczka lecznicy.

Jak informuje Gajewska najprawdopodobniej źródłem łańcucha zakażeń był pacjent, który trafiła do lecznicy 29. lutego. Była nieprzytomna, w ciężkim stanie. To uniemożliwiło przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Poza tym nie miała objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem. – Pacjent ten przebywał na oddziale wewnętrznym pierwszym – tłumaczy rzeczniczka szpitala.

Po przeniesieniu pacjentów oddział wewnętrzny pierwszy zostanie zdezynfekowany.

 

PISALIŚMY:

Są kolejne zakażenia koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu! Lecznica dostała wyniki. 14 osób ma potwierdzenie koronawirusa. To zarówno personel jak i pacjenci. Skażony jest Oddział wewnętrzny I na którym leżeli chorzy. Szpital chce go ewakuować w trybie pilnym. Informację potwierdził Radiu Radom Krzysztof Zając, wiceprezes lecznicy. Źródłem zakażenia był prawdopodobnie pacjent przyjęty do szpitala w sobotę.

Przypomnijmy. Wczoraj koronawirusa stwierdzono tam u 6 osób z personelu medycznego. To zarówno lekarze jak i pielęgniarki. Łącznie zarażonych jest 20 osób. Lecznica czeka na kolejne wyniki testów. Wczoraj wysłano do zbadania blisko 60 próbek.

 

Komentarze