Familijny konkurs na baśń„Dawno, dawno temu… i trochę później w Kozienickim Domu Kultury…” – to tytuł nowego konkursu literackiego. Organizuje go Dom Kultury w Kozienicach. Na autorów najlepszych opowieści czekają nagrody

To familijny konkurs na baśń – Kozienicki Dom Kultury nagrodzi trzy najpiękniejsze zdaniem jury autorskie utwory. Chodzi o nowy literacki konkurs „Dawno, dawno temu… i trochę później w Kozienickim Domu Kultury…”. Udział w nim polega na napisaniu jednej baśni dotyczącej Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka i przesłaniu jej na adres e-mail: sekretariat@dkkozienice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać „KDK baśń”.

– Liczymy, że nasi mieszkańcy popuszczą wodze fantazji i przygotują piękne opowieści. Jak przystało na baśnie, powinny one zawierać takie elementy, jak walka dobra ze złem, przenikanie się świata realnego z nadprzyrodzonym czy fantastyczne stworzenia, np. wróżki, elfy, trolle… Przyznam szczerze, że jesteśmy bardzo ciekawi efektów końcowych – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – Konkurs ma charakter familijny, a baśnie powinny zostać przygotowane przez co najmniej dwuosobowe zespoły, np. dziecko i rodzica lub dziadka. Zachęcamy do rodzinnych integracji literackich.

– Dla autorów trzech najlepszych zgłoszeń mamy nagrody książkowe. W duchu konkursu będą to najpiękniejsze baśnie świata. W sam raz do czytania w długie, zimowe wieczory. Gorąco zachęcam do udziału w konkursie – mówi Elwira Kozłowska.

Każda praca może liczyć maksymalnie dwie strony A4 tekstu (marginesy: 2,5 cm, czcionka: Calibri, rozmiar czcionki: 12, odstępy między wierszami – interlinia – 1,5). Zgłoszenia przyjmowane są 2 grudnia, a wyniki poznamy 6 grudnia.

Wszelkie szczegóły dostępne w regulaminie, opublikowanym na stronie www.dkkozienice.pl. Kozienicki Dom Kultury nieustannie zaprasza też mieszkańców Gminy Kozienice do „Kulturalnej grupie KDK” na portalu Facebook (www.facebook.com/groups/grupakdk).

 

Komentarze