„Ferdydurke” i spotkanie z aktorami onlineGratka dla miłośników teatru i twórczości Witolda Gombrowicza! W najbliższą sobotę o godz. 19.00 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wyemituje spektakl „Ferdydurke” w reżyserii Aliny Moś-Kerger. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie na żywo z aktorami – odtwórcami ról w sztuce

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza w sobotę, 23 maja na kanał YouTube. O godzinie 19.00. wyemituje spektakl, a zaraz po nim na profilu Facebook teatru odbędzie się spotkanie na żywo z aktorami. Do udziału zaproszeni są aktorzy grający w przedstawieniu „Ferdydurke”: Mateusz Paluch, Przemysław Bosek, Agnieszka Grębosz, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Natalia Samojlik, Karolina Węgrzyńska, Michał Węgrzyński, spotkanie poprowadzi Małgorzata Potocka – Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

– To będzie wyjątkowa okazja aby zadać aktorom pytanie w czasie kiedy osobisty kontakt jest tak utrudniony. Zachęcamy do przesyłania pytań za pomocą naszego profilu na Facebooku, tam też będziemy zamieszczać informacje dotyczące samego spotkania – mówi Sebastian Klochowicz z „Powszechnego”.

Po kwietniowej emisji online spektaklu „Ferdydurke” w reżyserii Aliny Moś-Kerger, teatr otrzymał dużą liczbę zapytań o możliwość ponownego odtworzenia sztuki. – Nadarza się wspaniała okazja, Teatr Powszechny został zaproszony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego do udziału w 6 edycji Dnia Teatru Publicznego. W tym roku inaczej  niż zwykle. Niestety nie mogą odbyć się spektakle na scenie z udziałem publiczności ale możemy połączyć się za pośrednictwem Internetu – dodaje Sebastian Klochowicz.

Przypomnijmy, przedstawienie „Ferdydurke” w reżyserii Aliny Moś-Kerger zostało uhonorowane aktorską nagrodą zespołową na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim oraz zakwalifikowane do ścisłego finału w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Nagroda za reżyserię dla Aliny Moś-Kerger na 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych / „Klasyka Żywa”. Spektakl prezentowany był również w ramach 39 Warszawskich Spotkań Teatralnych (Warszawa, kwiecień 2019).

Spektakl będzie można obejrzeć za darmo na kanale Youtube Teatru Powszechnego w sobotę 23 maja o godzinie 19.00: https://www.youtube.com/user/TeatrPowszechnyRadom/featured?view_as=subscriber

KomentarzeCLOSE
CLOSE