full screen background image

Festyn ekologiczny dla małych i dużych



Zbiórka surowców wtórnych, Ekobazar, „Kwiatki za odpadki”, to tylko niektóre punkty programu festynu ekologicznego, który już w najbliższy piątek odbędzie się w Radomiu

Tegoroczny festyn ekologiczny odbędzie się pod hasłem „Czyste środowisko i bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasza wspólna sprawa”.

W programie festynu m.in.:

– zbiórka surowców wtórnych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD,
– akcja „Kwiatki za odpadki” – czyli zbiórka makulatury i wymiana jej na sadzonki kwiatów i ziół,
– „Ekobazar” – kącik wymiany rzeczy używanych,
– strefa zabaw dla najmłodszych – a w niej m.in. malowanie twarzy, zabawy z clownami, gry i zabawy, gigantyczne bańki mydlane, dmuchańce, wata cukrowa,
– loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami,
– warsztaty dla dzieci „Majsterkowo” z Castoramą,
– warsztaty wytwarzania lizaków oraz warsztaty znakowania zakupowych toreb ekologicznych wielokrotnego użytku,
– pokaz akrobatyki rowerowej,
– symulacja akcji ratunkowej po wypadku komunikacyjnym,
– znakowanie rowerów, policyjny tor przeszkód i „bank odblasków”,
– bezpłatne porady i konsultacje lekarskie,
– występy artystyczne i wokalne oraz wiele innych atrakcji.

Radomski festyn ekologiczny odbędzie się zbieżnie z kampanią „Zielona wstążka #DlaPlanety”, do której Radom przyłącza się po raz drugi.

Kampania odbywa się 5 czerwca, czyli w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, którego tegorocznym motywem przewodnim jest przyjęte przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment) hasło #BeatAirPollution.

Na stronie internetowej DlaPlanety.pl, można wybrać EKOpostanowienia, które każdy może realizować w swoim życiu, by zmniejszyć indywidualną emisję zanieczyszczeń do powietrza. EKOpostanowienia to propozycje prostych działań na rzecz ograniczenia naszej presji na środowisko np. niejeżdżenia samochodem w godzinach szczytu czy częstsze chodzenie pieszo. Każda wielka zmiana zaczyna się od drobnych kroków. Te drobne kroki możemy podjąć wszyscy razem, dokonując bardziej świadomych, przemyślanych wyborów konsumenckich i nie tylko.

Tego dnia symbolicznie, na znak zaangażowania w akcję, można nosić zielone wstążki lub rozpowszechniać informacje o kampanii i EKOpostanowieniach.

Festyn ekologiczny „Czyste środowisko i bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasza wspólna sprawa” rozpocznie się w piątek, 7 czerwca o godz. 13.00 na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miejskim.

Komentarze