full screen background image
Search

Finał Maratonu Pisania Listów – dla kobiet w obronie praw człowieka

->

Trwa tegoroczny Maraton Pisania Listów organizowany w naszym mieście przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. W najbliższy weekend odbędzie się finał akcji, czyli wspólne pisanie listów w obronie kobiet, których prawa zostały złamane lub naruszone. Studenci wraz z chętnymi radomianami, zgodnie z hasłem Maratonu 2018, będą mogli „przyjść, napisać list i uratować życie”. 

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend, w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia. Podczas tego wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. – Nasza szkoła już po raz 4 organizuje Maraton Pisania Listów w Radomiu. Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy w weekend 27-28 listopada. Wtedy radomianie spotkali się, by zgodnie ze swoim sumieniem napisać listy w intencji osób, które cierpią z powodu nieprzestrzegania praw człowieka. W ubiegłym roku pobiliśmy rekord: ponad 600 tys. listów napisanych przez naszych studentów, partnerów oraz chętnych radomian. Dzisiaj można jeszcze dołączyć do naszej akcji w kinie Helios, gdzie od godz. 17:30 do 20:30 nasi studenci i pracownicy będą przeprowadzać akcję pisania listów – mówi dziekan Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, dr Adam Ziółkowski.

Maraton Pisania Listów to międzynarodowa akcja z ramienia Amnesty International. Sam pomysł zrodził się w 2011 roku w polskim oddziale organizacji. – Akcja polega na tym, aby odręcznie napisać list do lub w intencji osoby, która jest dyskryminowana z powodu walki o prawa człowieka. Nasza uczelnia bierze udział w akcji po raz 4, a w tym roku włączyły się w nią także inne szkoły pod patronatem WSH. Przez Amnesty International zostały wytypowane w tym roku same kobiety, w których imieniu chętni piszą listy. To dziewięć pań walczących o prawa człowieka na świecie. Dzielne aktywistki właśnie z tego powodu są dyskryminowane i więzione – tłumaczy Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

Finał Maratonu Pisania Listów 2018 rozpocznie się 8 grudnia o godz. 12:00 i zakończy 9 grudnia w południe. Miejsce akcji to Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu – kampus Traugutta 61a.

Więcej informacji o tegorocznym Maratonie 2018 wraz z sylwetkami dziewięciu kobiet znajdziesz tutaj.

Komentarze