full screen background image

Firma Kratki.pl z rządową dotacjąFirma branży kominkowej ze Wsoli- Kratki.pl otrzymała 392 tysiące złotych bezzwrotnego dofinansowania. Pieniądze pochodzą z projektu „Dotacje na kapitał obrotowy”

Dzięki temu dofinansowaniu przedsiębiorstwo ze Wsoli zachowa płynność finansową – firma branży kominkowej spod Radomia – Kratki.pl otrzymała „Dotacje na kapitał obrotowy”. To 392 tysiące złotych wsparcia, które może zostać wykorzystane na m.in. na zakup towarów czy opłacenie najmu lokalu – mówi właściciel przedsiębiorstwa Marek Bal.

Projekt „Dotacje na kapitał obrotowy” uzupełnienia rządową tarczę antykryzysową – wyjaśnia minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. To program, którego celem jest walka z gospodarczymi skutkami epidemii.

Program adresowany jest do średnich przedsiębiorców zatrudniających od 49 do 250 osób – informuje zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Mikołaj Różycki. Maksymalna wysokość dofinansowania to 430 tysięcy złotych, a wnioski można składać do końca lipca.

Rozpatrywanie wniosków w ramach „Dotacji na kapitał obrotowy” przebiega w kolejności ich składania. Finansowe wsparcie będzie udzielane do końca tego roku.

Komentarze