Frysztak: ARP chce zarobić na wyburzeniu „Łucznika”Agencja Rozwoju Przemysłu sprzeda działkę po „Łuczniku” – uważa Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta odniósł się w Mocnej Rozmowie do decyzji spółki Skarbu Państwa co do przyszłości dawnej siedziby Fabryki Broni w Radomiu

Inwestor chce zarobić na wyburzeniu „Łucznika” – uważa Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej. Mowa o dawnej siedzibie Fabryki Broni przy ulicy 1905 roku w Radomiu. Budynek miał zostać gruntownie zmodernizowany, ale Agencja Rozwoju Przemysłu zadecydowała, że obiekt powstanie od podstaw – mówi Frysztak.

Przypomnijmy, w miejscu dawnego „Łucznika” ma powstać nowoczesne centrum biurowo-usługowe. Tak zapowiedziała Agencja Rozwoju Przemysłu, ale Frysztak wątpi w intencje inwestora. Zdaniem posła spółka Skarbu Państwa planuje wyburzyć budynek, by zyskać na sprzedaży gruzu i działki.

Wyburzeniu „Łucznika” sprzeciwiają się także radomskie organizacje. W piśmie skierowanym m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego zaapelowali o przywrócenie decyzji co do rewitalizacji obiektu i wszczęcie rządowej kontroli działań Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu „Fabryka”.

Komentarze