full screen background image

Fundusz Dróg Samorządowych i spółka PKP w RadomiuMinister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził Radom na zaproszenie Wojciecha Skurkiewicza, który od kilku dni organizuje regularne spotkania z ministrami. Głównym tematem dzisiejszego wystąpienia był Fundusz Dróg Samorządowych. Ponadto Andrzej Adamczyk zapowiedział powstanie w naszym mieście jednej ze spółek PKP oraz udzielił poparcia wiceszefowi MON namawiając radomian do głosowania na Wojciecha Skurkiewicza w drugiej turze wyborów na Prezydneta Radomia.

– Radom wymaga dużej zmiany w komunikacji, bo jest miastem częściowo nieprzejezdnym. W tym tygodniu Sejm przyjął ustawę o Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj ustawa procedowana jest w Senacie i czekamy na podpis prezydenta. Czekamy również na wnioski samorządów, które będą niosły ze sobą konkretne propozycje w miastach prezydenckich, w miastach na prawie powiatu z wykluczeniem miast będących siedzibami wojewodów i marszałków. Mam nadzieję, że Radom, w którym nadal można spotkać drogi gruntowe skorzysta z szansy, którą daje program. To ponad 6 miliardów złotych w przyszłym roku i ponad 35 miliardów złotych w najbliższych 10 latach – mówił Andrzej Adamczyk.

Minister inwestycji w drugiej części spotkania poinformował, że zostały podjęte działania mające na celu powołanie spółki PKP z siedzibą w Radomiu. Firma miałaby powstać w okolicach centrum naszego miasta, tworząc koło 100 nowych miejsc pracy.

Kandydat PiS na prezydenta Radomia kolejny raz podkreślił, że Radom nie może się obrażać na pieniądze rządowe, a także jeszcze raz powtórzył deklarację dotyczącą dróg gruntowych w Radomiu.

Przypominamy, że druga tura wyborów na Prezydenta Radomia odbędzie się 4 listopada br.

Więcej na temat spotkania, podczas którego Wojciech Skurkiewicz złożył obietnicę związaną z drogami gruntowymi w naszym mieście znajdziesz tutaj.

Komentarze