Funkcjonariusze na tropie nierzetelnych taksówkarzyFunkcjonariusze na tropie nierzetelnych taksówkarzy – do końca roku Straż Miejska w Radomiu skontroluje kierowców wykonujących płatny przewóz osób sprawdzając m.in. posiadanie ważnej licencji. Do tej pory funkcjonariusze skontrolowali już ponad 80 taksówek

Ponad 80 taksówek – tyle samochodów sprawdzili radomscy strażnicy miejscy w pierwszych dniach kontroli pojazdów Taxi w Radomiu. Ta będzie prowadzona wyrywkowo do końca roku w celu wyeliminowania nadużyć w płatnym przewozie – informuje Grzegorz Sambor, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu. Podczas kontroli taksówek funkcjonariusze odnotowali w sumie 15 nieprawidłowości i nie obyło się bez mandatów. Tych było 6 i wyniosły one od 50 do 300 zł. Strażnicy miejscy pouczyli także 8 kierowców i sporządzili 1 wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Radomiu.

Kontrola taksówek opiera się na sprawdzeniu legalizacji taksometru czy ważności licencji. Chodzi o to, by kierowcy bez uprawnień nie podszywali się pod taksówkarzy i nie zarabiali na przewozie nie mając do tego odpowiedniego przygotowania.

Wykonywanie transportu drogowego taksówką bez wymaganej licencji podlega karze finansowej w wysokości 3 tys zł. W przypadku zrealizowania płatnego przewozu pojazdem niezgłoszonym do licencji grozi 8 tys. zł grzywny.

Komentarze