Gigantyczny wzrost ceny za śmieciPodwyżka cen za śmieci nawet o 120% i obowiązek ich segregacji – to zmiany, które zaczną obowiązywać radomian od stycznia nowego roku. Cena za śmieci wrośnie, bo miasto będzie musiało zapłacić więcej za odbiór odpadów od mieszkańców. Chodzi o kilkadziesiąt milionów więcej niż do tej pory

Gigantyczny wzrost ceny za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od stycznia nowego roku radomianie zapłacą za śmieci średnio o 120% więcej niż do tej pory. Jak tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik, ponad dwukrotnie większa stawka za odpady komunalne to efekt nowelizacji ustawy rządowej oraz wzrost kosztów pracy.

Mieszkańcy są zaskoczeni tak dużą podwyżką. Większa cena będzie obowiązywać mimo segregacji śmieci. Dla większości z nich to wydatek, który znacząco nadszarpnie ich domowy budżet.

Dodatkowo od nowego roku będą też kary za bark segregacji. Osoby, które nie będą segregować śmieci zapłacą 4 razy więcej – mówi Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Miesięczna stawka za śmieci będzie uzależniona od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym i powierzchni domu. Im większa rodzina i dom, tym wyższa będzie opłata.

Komentarze