Gimnastyczki z MDK-u obsypane medalamiMłode gimnastyczki z Radomia obsypane medalami! Akrobatki trenujące w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej tylko w październiku zdobyły w sumie 42 krążki. Najwięcej, bo 35 medali przywiózł z Gdańska zespół akrobatyczny „Pajęczarki”

To 42 medale w jeden miesiąc – tyle nagród otrzymały w październiku radomskie gimnastyczki trenujące w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Grupa Gym Team, szkolona przez mistrzynię Polski w kick boxingu Julitę Tkaczyk-Trzeciak, właśnie wróciła z weekendowych Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitnessie. Zawody odbyły się w Skarszewach koło Gdańska. Zawodniczki przywiozły do Radomia 7 medali – mówi Elżbieta Sobkowiak, dyrektor placówki.

Drugi zespół akrobatyczny z Młodzieżowego Domu Kultury „Pajęczarki”, trenujący pod okiem Anny Stawczyk zdeklasował rywali z Gdańska. Chodzi o 3-dniowe Mistrzostwa Polski w dziecięcym i młodzieżowym fitnessie i akrobatyce, które odbyły się na początku października. Z tych zawodów radomskie gimnastyczki przywiozły 35 medali.

W mistrzostwach debiutowała najmłodsza „Pajęczarka”, 8-letnia Iga Wojcieszek. Radomianka trzykrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Polski, Debiutach oraz Grand Prix.

Zawody odbyły się w Hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Wzięli w niej udział zawodnicy z 20 klubów z Polski.

Fot. mdk.radom.pl

KomentarzeCLOSE
CLOSE