Ginekolog będzie sądzonyNawet 8 lat więzienia – taka kara grozi ginekologowi z Radomia. Druga rozprawa radomskiego lekarza Sławomira W. odbędzie się w czwartek, 22 października. Ginekologa oskarża się m.in. o zamiar udzielenia pomocy w nielegalnym przerwaniu ciąży

Ginekolog, który rzekomo chciał przeprowadzić nielegalną aborcję, po raz drugi stanie przed Sądem. Rozprawa Sławomira W. odbędzie się w czwartek 22 października. Radomskiemu ginekologowi postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy zamiaru udzielenia pomocy Hortensji P. w przerwaniu ciąży, gdy dziecko osiągnęło już zdolność do samodzielnego życia poza łonem matki. To przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Za planowany zabieg Sławomir W. miał przyjąć od ciężarnej 4 tys. zł. zapłaty. Ginekologa oskarża się także o sfałszowanie dokumentacji medycznej – mówi sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Sławomir W. nie przyznaje się do winy – dodaje Guza. Postępowanie jest na etapie przesłuchiwania świadków. Jednym z nich będzie detektyw Krzysztof Rutkowski. To on zatrzymał ginekologa i przekazał policji tuż przed rzekomym wykonaniem zabiegu przerwania ciąży. Nielegalna aborcja miała dotyczyć dwumiesięcznego płodu.

Rozprawa Sławomira W. odbędzie się w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Radomiu.

KomentarzeCLOSE
CLOSE