Gmina Wolanów z własną stacją meteorologicznąDzięki dofinansowaniu w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej MAZOWSZE 2020” w gminie Wolanów stanęła automatyczna stacja meteorologiczna

Stacja pogodowa, która powstała w miejscowości Strzałków, w gminie Wolanów będzie służyła zarówno do prognozowania jak i odczytu zjawisk pogodowych. W sumie dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego, na terenie Mazowsza powstało 27 takich urządzeń. Pomogą one rolnikom nie tylko w procesie uzyskiwania odszkodowań, ale też w wyborze struktury upraw w gospodarstwie.

– To bardzo ciekawa i można powiedzieć naukowa inwestycja – mówi Ewa Markowska-Bzducha, wójt gminy Wolanów, która była gościem magazynu samorządowego Moc Regionu

Budowa stacji meteorologicznej na terenie gminy Wolanów pozwoli na skuteczniejsze ubieganie się o wypłaty odszkodowań w przypadku klęsk żywiołowych.

Budowa stacji w Strzałkowie kosztowała 60 tysięcy złotych, z czego ok. 47 tysięcy stanowiło dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Komentarze