Grad goli w Tomaszowie w meczu z Pilicą

Podopieczni trenera Macieja Śliwowskego rozegrali kolejny mecz kontrolny, Tym razem rywalem była Lechia Tomaszów Mazowiecki, która pokonała piliczan 3:2.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do piłkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy grali spokojnie piłką i już w 8. minucie spotkania objęli prowadzenie. Ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców Pilicy i sędzia wskazał na „wapno”. Egzekutorem tego rzutu był Wiktor Żytek. Grą z kontry, próbowali zaskoczyć podopieczni trenera Śliwowskiego, bramkarza Lechii, Dawida Kędrę. Druga bramka w meczu strzelił w 35, minucie Tomasz Płonka, który wykończył podanie od Marcina Mireckiego. Z dwubramkowym prowadzeniem zielono-czerwoni zakończyli pierwszą odsłonę.

Druga połowa to zupełnie inna gra obu drużyn. Spora część tej części spotkania toczyła się w okolicach środka boiska. Sytuacji strzeleckich w tej połowie nie mogliśmy oglądać zbyt wiele. Lechia przejęła metodę Pilicy z pierwszej połowy i zaczęła grac z kontry. Po jednej z nich Artur Golański wypuścił na wolne pole Kamila Lewińskiego. Ten sprytnie oszukał wybiegającego do niego golkipera i ze spokojem posłał piłkę po ziemi do pustej bramki. Wysokie prowadzenie rozluźniło tomaszowian, co skrupulatnie wykorzystali goście. Najpierw w polu karnym Lechii faulu dopuścił się Patryk Jakubczyk . Rzut karny wykorzystał Damian Stanisławski. Kilkanaście sekund później ten sam zawodnik oddał przepiękny strzał z dystansu, a futbolówka wpadła w samo okienko bramki. To był ostatni akcent tego meczu i Lechia wygrała 3:2.

Trener Pilicy Białobrzegi, Maciej Śliwowski, z różnych przyczyn nie mógł wystawić najsilniejszego zestawienia. W meczu nie zagrali: Piotr Skałbania, Rafał Białecki, Sebastian Przyrowski, Kamil Hernik i Marcin Rawski.

W tym meczu wystąpili również testowani gracze, bramkarz Polonii Warszawa, Maciej Marcinkowski oraz napastnik Patryk Strus z Widzewa Łódź. Do zespołu powrócił również Adrian Karasek, który z przyczyn osobistych musiał rozwiązać kontrakt z Bronią Radom.

Do ligi zostało jeszcze dwa tygodnie. Cały czas monitorujemy rynek i tak jak wspominałem wcześniej nowi zawodnicy jeszcze się pojawią w drużynie. Są to znani zawodnicy, których testować nie musimy – dodaje prezes Jacek Kacprzak.

Następny sparing Pilica rozegra prawdopodobnie w środę 2 sierpnia na własnym boisku, a rywalem będzie Ceramika Paradyż.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pilica Białobrzegi 3:2 (2:0)
Bramki: Wiktor Żytek 8-karny, Tomasz Płonka 35, Kamil Lewiński 79 – Damian Stanisławski 84-karny, 86

Lechia: Dawid Kędra – Damian Bawor (46. Patryk Jakubczyk), Kamil Cyran, Paweł Magdoń, Piotr Kornacki – Przemysław Orzechowski (46. Krystian Sornat), Wiktor Żytek (60. Artur Golański), Kamil Szymczak (46. Jakub Rozwandowicz), Marcin Mirecki (67. Kamil Lewiński) – Tomasz Płonka (60. Adam Patora).

Pilica: Marcinkowski – Kencel, Karasek, Jaworski, Janowski, Bykowski, Majdaszewski, Śliwiński, Paterek, Eunwo, Stanisławski oraz Strus, Sadzik, Kacperkiewicz.