Grandioso wicemistrzem Europy

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso została wicemistrzynią Europy w konkurencji Parada Musztrowa. Mistrzostwa Europy Orkiestr Dętych odbyły się w miniony weekend w Rastede w Niemczech

Orkiestra Grandioso zdobyła medale również w kilku innych konkurencjach.

W zawodach, które zostały rozegrane w dniach 28-30 czerwca, udział wzięło 70 orkiestr z 7 krajów, w tym także goście z Malezji i Tajlandii.

Region radomski reprezentowała także Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, która również przywiozła ze sobą medale.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników, okupionych ciężką pracą całego zespołu. Przygotowaliśmy się cały rok, a ostatnie 12 dni przed mistrzostwami spędziliśmy na codziennych próbach w Radomiu oraz na warsztatach we Wrześni – powiedział Dariusz Krajewski, Dyrygent Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso.

W konkurencji Parada Marszowa Orkiestra Grandioso została Wicemistrzynią Europy (87,33 pkt./100 – złoty medal), a Orkiestra ze Zwolenia zajęła trzecie miejsce (85,67pkt – złoty medal). Mistrzem Europy została orkiestra z Niemiec. Obie polskie orkiestry uzyskały oficjalne zaproszenie do udziału w Olimpiadzie Muzycznej w Kerkrade – Holandia w 2021 roku.

W konkurencji Przemarsz i gra w miejscu, w kategorii orkiestr dętych Orkiestra Grandioso zajęła 2 miejsce (81,08pkt – złoty medal), orkiestra zwoleńska uplasowała się na 7 pozycji (74,58 pkt – srebrny medal). Ponadto tamburmajorka Orkiestry Grandioso Julia Rogala zajęła w tej konkurencji 1 miejsce (94 pkt) a Angelika Toporek z MOD Zwoleń zajęła miejsce drugie (90 pkt.)

W konkurencji Show – Musztry Paradnej, Orkiestra Grandioso, jako jedyna z polskich zespołów zakwalifikowała się do ścisłego finału. W finale zajęła ostatecznie 5 miejsce uzyskując 82,67pkt. – srebrny medal.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia wystąpiła w tej konkurencji w kwalifikacjach zajmując 17 miejsce i uzyskując 77,5 pkt. – srebrny medal.
Konkurencję show wygrała orkiestra z Tajlandii.

W konkurencji Koncert Orkiestra Grandioso wystąpiła w najwyższej klasie trudności zajmując 4 miejsce z bardzo wysokim wynikiem 93,00 pkt./100 – złoty medal z wyróżnieniem.

W rywalizacji tamburmajorów Mistrzostw Europy najlepszą okazała się Julia Rogala z Orkiestry Grandioso.