Gruntowe ulice na Zamłyniu i Idalinie będą asfaltoweAsfaltowa nawierzchnia, zjazdy do posesji z kostki i nowe oświetlenie – tak po przebudowie będą wyglądały ulice Racławicka na Zamłyniu i Jagodowa na Idalinie. Zostaną one zmodernizowane w ramach społecznych czynów drogowych

Ulice Racławicka i Jagodowa zostaną gruntowanie przebudowane. Przetarg na wykonanie tych zadań w ramach społecznych czynów drogowych został już ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, mieszkańcy Idalina i Zamłynia będą mogli korzystać ze zmodernizowanych dróg jeszcze pod koniec tego roku – mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy MZDiK.

Remont ulicy Racławickiej obejmie 200-metrową drogę, dziś gruntową, na której zostanie położony asfalt. Powstaną też zjazdy do posesji i nowe oświetlenie. Modernizacja ulicy Jagodowej dotyczy podobnego zadania na krótszym o 20 metrów odcinku. Wykonawcy tych zadań od momentu podpisania umowy będą mieli 4 miesiące na zrealizowanie inwestycji.

Na oferty dotyczące przebudowy ulic Racławickiej i Jagodowej MZDiK czeka do kolejno 15 i 16 czerwca.

Komentarze