Hala RCS-u nie będzie gotowa w kwietniuHala będzie gotowa później, bo w obiekcie nie ma jeszcze prądu – poinformował na sesji Rady Miejskiej Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mowa o wchodzącej w skład Radomskiego Centrum Sportu hali widowiskowo-sportowej

Kolejne opóźnienia przy budowie Radomskiego Centrum Sportu. Tym razem dotyczą one wchodzącej w skład RCS-u hali widowiskowo-sportowej. To obiekt, który miał zostać oddany do użytku ostatniego dnia kwietnia, ale tak się nie stanie. Ostateczna data zostanie określona w nowym aneksie terminowym – informuje Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki odpowiedzialnej za inwestycję.

Hala nie będzie gotowa za miesiąc, bo obiekt nie został jeszcze podłączony do energii elektrycznej – tłumaczy dyrektor MOSiR-u. Na chwilę obecną trwa proces odbioru systemu pomiarowego. Gdy do hali zostanie dostarczony prąd, wykonawca będzie miał 90 dni na oddanie obiektu do użytku. Oznacza to, że hala będzie gotowa nie na wiosnę, lecz w wakacje.

Radomskie Centrum Sportu, składające się z hali widowiskowo-sportowej i stadionu powstaje od 2016 roku. Do tej pory budowa RSC-u wraz z aneksami pochłonęła ponad 215 mln zł.

Komentarze