Heweliusze Nauki – eksperymenty naukoweDzieci w wieku 7-13 lat mogą wziąć udział w eksperymentach naukowych prowadzonych przez zespół Heweliusze Nauki

12.02.2020 cz. I  ODLOTOWE POWIETRZE

Jest wszędzie dookoła i zwykle o nim nie myślimy. Podczas tego wykładu poeksperymentujemy z żywiołem powietrza. Użyjemy suszarek, dmuchaw i własnych płuc, żeby je poruszyć nawet 120 km na godzinę! Zmierzymy się z oporem, ciśnieniem i lepkością powietrza. Przeprowadzimy doświadczenia naukowe, by zrozumieć jak aerodynamika działa w naszym życiu codziennym.
Prowadzenie: Paweł Jaskólski – archeolog, popularyzator nauki, animator, trener. Przez prawie 10 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik. Współzałożyciel zespołu Heweliusze Nauki.

19.02.2020 cz. II NASZ NIESAMOWITY MÓZG

Podczas zajęć wspólnie z uczestnikami poznamy nasze zmysły oraz to, w jaki sposób nasz mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały. Z jednej strony spróbujemy oszukać nasz umysł, z drugie zaprezentujemy jego niesamowite możliwości. Zastanowimy się, czy wszystko faktycznie jest takie, jak nam się wydaje i czy możemy wpływać na to, jak świat odbierają inni.
Prowadzenie: Tomasz Ruszkowski – biolog, popularyzator nauki, edukator, trener, freelancer, science busker. Przez 8 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik. Współzałożyciel zespołu Heweliusze Nauki.

Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona.
Na zajęcia obowiązują zapisy, pod nr tel. tel. 617 10 29 wew. 106. Zapisy trwają do 11 lutego.

Zajęcia odbędą się w Galerii „Kaplica Zamkowa” w Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek.

KomentarzeCLOSE
CLOSE