„Historie w torebkach zaklęte” – nowa wystawa w „Malczewskim”Torebki żakardowe, z antylopiej skóry czy zdobione kamieniami – m.in. takie eksponaty zostaną zaprezentowane na wystawie „Historie w torebkach zaklęte”. To nowa ekspozycja Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, otwarta dla zwiedzających od piątku, 19 lutego

Ponad 300 unikatowych torebek z różnych kontynentów – tyle eksponatów znajdzie się na nowej wystawie w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Ekspozycja „Historie w torebkach zaklęte” będzie podzielona na dwie części. Na pierwszej z nich – historycznej– zostaną zaprezentowane m.in. torebki kolczugowe czy inspirowane kulturami egzotycznymi. – To swoiste dzieła sztuki – mówi Ilona Pulnar-Ferdjani, kuratorka wystawy.

Eksponaty będą pochodzić z okresu od końca XVIII w. do lat 70 -tych XX w. Poza torebkami w “Malczewskim” pojawią się także stroje damskie z różnych epok i obrazy ukazujące wizerunki kobiece. Jak wyjaśnia Katarzyna Jendrzejczyk, kuratorka wystawy – na drugiej części ekspozycji zostaną natomiast zaprezentowane torebki etnograficzne m.in. z Afryki czy Ameryki Południowej.

Otwarcie wystawy „Historie w torebkach zaklęte” odbędzie się w piątek, 19 lutego o godz. 17:00 z udziałem publiczności. Na wernisaż obowiązują telefoniczne zapisy. 

Fot. facebook.com/muzeum.jackamalczewskiego

Komentarze