full screen background image

Jest pakiet pomocy dla firm w kryzysie„To będzie największy pakiet stymulujący gospodarkę w historii Polski.” – Rząd przedstawił dziś plan wsparcia dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem. O szczegółach w „Mocnej Rozmowie” mówił Radosław Fogiel, poseł i wicerzecznik PiS

Pakiet ma być gwarancją pomocy dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu ograniczeń wprowadzonych w walce z epidemią koronawirusa. Jakie są założenia pakietu osłonowego mówił w Programie „Mocna Rozmowa” Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wicerzecznik partii rządzącej.

W program pomocowy mają być zaangażowane wszystkie rządowe instytucje gospodarcze i finansowe.

Projekt ma też przewidywać odroczenie różnych płatności, wsparcie dla osób pracujących na tzw. śmieciówkach, a także dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Wicerzecznik PiS zapewnił też, że „termin wyborów prezydenckich nie jest zagrożony”. Wybory zaplanowane są na 10-go maja. Zdaniem posła Radosława Fogla na tą chwilę nie ma potrzeby wprowadzania w Polsce stanu wyjątkowego, bo rząd skutecznie walczy z epidemią koronawirusa. W myśl konstytucji tylko taki nadzwyczajny stan mógłby wpłynąć na zmianę terminu wyborów.

Poseł Radosław Fogiel mówił też o fake newsach rozsyłanych w Internecie. Stwierdził, że to druga po koronawirusie epidemia, z którą trzeba walczyć.

Rozpowszechnianie fakenewsów czyli nieprawdziwych informacji może być traktowane jak przestępstwo i zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Komentarze