full screen background image
Search

Radomski MOSiR fabryką imprez


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu to istna fabryka imprez i wydarzeń zarówno sportowych jak i kulturalnych. Zmierzający ku końcowi rok 2017 był dla MOSiR-u czasem intensywnej działalności o zasięgu nie tylko lokalnym, ale i ogólnopolskim, a chwilami nawet światowym

Sezon zimowy obfitował w sukcesy, o czym mówił dyrektor MOSiR-u, Robert Dębicki. Należy do nich lodowisko na Rynku Starego Miasta, na którym odbyły się Walentynki. MOSiR brał również udział w akcjach charytatywnych, co podkreślał dyrektor ośrodka. Wymieniając inicjatywy nie sposób pominąć Radomskich Rowerów Miejskich. W tym roku cieszyły się one ogromnym powodzeniem –  w pierwszym miesiącu ich użytkowania został pobity rekord w ilości wypożyczeń. Kolejnym sukcesem było otworzenie Sali Sportów Walki oraz kompleksu 8 kortów tenisowych.

Sezon letni również był dla radomskiego MOSiR-u bogaty w wydarzenia. Wiodącymi imprezami były: „Festiwal Capoeiry” oraz  „Dzień Dziecka w Kratkę”. Bardzo dużym sukcesem była również nominacja Przeglądu Sportowego za „Lekkoatletyczny meeting gwiazd”.Wystąpiły jak nazwa wskazuje największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki m.in.: Joanna Jóźwik, Adam Kszczot, czy Konrad Bukowiecki.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu ma ambitne plany na 2018 rok. Należy do nich ponowne zorganizowanie ogólnopolskich imprez, które zakończyły się sukcesem w tym sezonie, m.in. wspomniany „Lekkoatletyczny meeting gwiazd”. Na płycie boiska MOSiR-u odbyła się również w tym roku Gala Boksu Zawodowego. To wydarzenie Robert Dębicki planuje powtórzyć przez wzgląd na ogromne zainteresowanie fantów z całej Polski. Również Gala MMA  znajdzie się na liście najważniejszych przedsięwzięć MOSiR-u w 2018 r, będąca spektakularnym wydarzeniem w roku 2017.

Na pewno nie wolno pominąć imprezy tanecznej, którą zrobiliśmy na Hali MOSiR-u przy ulicy Narutowicza: Freedom Dance Cap. O randze tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że o puchar walczyła obecnie para mistrzów świata w tańcach latynoamerykańskich. Mam nadzieję, że rangi tej imprezy w przyszłym roku nie zmniejszymy, lecz jeszcze zwiększymy.

Radomski MOSiR pędzi do przodu niczym parowóz i nie zamierza zwolnić tempa. Robert Dębicki pragnie dodatkowo zrealizować dwa projekty na ogólnopolską skalę, ale póki co nie zdradza czego dotyczą, pozostawiając radomian w sferze domysłów. Miejmy nadzieję, że wydarzenia te dojdą do skutku ciesząc się powodzeniem, tak jak większość imprez zorganizowanych przez MOSiR.

fot. MOSiR

Komentarze