HydroTruck przegrywa na inaugurację

W meczu 1. kolejki nowego sezonu Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali u siebie 80:83 z Czarnymi Słupsk.

Na początku spotkania nieźle radził sobie Kalif Young, a goście nieznacznie prowadzili. Rewelacyjnie odpowiadał na to Michael Moore (siedem szybkich punktów), a po późniejszym wsadzie Aleksandra Lewandowskiego było już 15:5. Później ta przewaga urosła do 16 punktów, bo skuteczny był A.J. English. Po 10 minutach było ostatecznie 28:15.

W drugiej kwarcie HydroTruck kontrolował wydarzenia na parkiecie – dobrze prezentowali się Filip Kraljević oraz Michael Moore. Reagować na to starali się William Garret oraz Lewis Beech, ale to ciągle było za mało na rywali. W ważnych momentach sprawy w swoje ręce brali przede wszystkim Ireland oraz English. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:34.

Po przerwie Grupa Sierleccy Czarni ponownie starali się odrabiać straty. Było to możliwe dzięki Kalifowi Youngowi i jego współpracy z Williamem Garrettem. Po akcji tych graczy goście przegrywali już tylko sześcioma punktami. Zespół trenera Marka Popiołka odpowiedział na to małą serią 5:0 i znowu mógł być spokojny. Po 30 minutach było 62:52.

Garrett dawał nadzieję słupszczanom także w kolejnej części gry – po jego trzech akcjach z rzędu różnica wynosiła zaledwie trzy punkty. To wszystko zapowiadało zaciętą końcówkę, a kibice mogli oglądać pojedynek strzelecki Englisha i Garretta. Na około dwie minuty przed końcem akcja wykończona przez Mikołaja Witlińskiego oznaczała remis! Ten sam zawodnik po chwili dał prowadzenie swojej ekipie. Po kolejnym trafieniu Garretta w końcówce słupszczanie mieli trzy punkty przewagi. Do remisu nie doprowadził English, a to oznaczało zwycięstwo przyjezdnych 83:80!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Kingiem Szczecin. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (10 września) o godz. 17:30.

HydroTruck Radom – Czarni Słupsk 80:83 (18:15, 17:19, 17:18, 18:31)

HydroTruck: English 27, Moore 14, Kraljević 13, Ireland 11, Lewandowski 7, Ostojić 4, Dzierżak 2, Zegzuła, Wall, Zalewski.

Czarni: Garrett 32, Witliński 15, Beech 11, Klassen 9, Young 6, Kucharek 5, Musiał 2, Słupiński 2, Kulikowski 1, Kordalski.